Blue Knights CZ II

Blue Knights LEMC International


Blue Knights International je nezisková organizace složená z aktivních a vysloužilých (se ctí propuštěných) policistů, kteří kromě profese sdílejí i lásku k jízdě na motorce.

Organizace byla založena na jaře roku 1974, v Bangoru v Maine (USA), jako malý, místní motocyklový klub. Jméno klubu bylo odvozeno od populárního televizního pořadu o policii, vysílaného v té době na území USA. Modrá barva ve jméně značí barvy policejních uniforem užívaných policisty v oblasti mateřského klubu a znak rytíře značí myšlenku, kterou se snaží klub šířit.

Brzy po založení mateřského klubu byly založeny další chaptery Blue Knights, a to v Massachusetts, v Novém Hampshiru a dalších městech USA. V okamžiku, kdy se ke členství přidala Kanada, a později Austrálie, stal se klub Blue Knights mezinárodním motocyklovým klubem.

V současné době je klub Blue Knights nejrozšířenějším motocyklovým klubem na světě s 644 chaptery soustředěnými pod 11 světových regionů.   

Organizace Blue Knights se snaží podporovat své členy jako rodina. Manželé, manželky a děti často doprovázejí naše členy na různé výlety a akce. Členové jezdí na motocyklu dle vlastního uvážení. Klub nemá pravidla ohledně značky, typu či obsahu motocyklu. Ženy jsou si v naší organizaci rovny nejen jako členové, ale ve vedoucích pozicích na místní i mezinárodní úrovni v rámci celé organizace Blue Knights.